Môj príbeh

VÄČŠINA Z VÁS MA MOŽNO UŽ POZNÁ, ALE AK SÚ TU AJ TÍ, ČO MA NEPOZNAJÚ RADA BY SOM ZAČALA TEDA OD ZAČIATKU. ☺️

Úplne na začiatok chcem povedať, že určite čakáte , že moje vlasy boli husté a dlhé od malička , teda genetika. Možno by síce boli no ja som ich ničila od približne 14- tich rokov, kedy som dostala prvú žehličku na vlasy. (Vlastne som si ju vyžiadala ako darček). Moje vlasy boli kučeravé a ja som ich neznášala, a kedže som túžila po rovných vlasoch každý deň som si ich žehlila.  Ráno som mala dve hodiny budíček pred tým ako som išla do školy len aby som si dokonalo stihla vyžehliť vlasy na 200 stupňoch. Žehličku som brala aj do školy keby sa mi náhodou stočili aby som to mohla ihneď narovnať. Cez prestávku sme vždy s babami robili ´´beauty day´´. Malovali sme sa , natáčali alebo žehlili vlasy. Moje žehlenie bolo približne tak 4-5 krát za deň ak som videla čo i len jednu vlnku na mojich vlasoch. Takto vyzerali ( viď ľavá foto ).

first-story-img
first-story-img

Farbenie plus žehlenie, no čistá katastrofa.  To ešte ale nebolo to najhoršie . Z čiernej farby som išla na blond. Kamoška mi doma farbila s najviac peroxidovými farbami aké sme mohli v drogérií nájsť a dala mi asi 6 takýchto farieb na hlavu. Z čiernej farby to teda moc nešlo a tak boli na vrchu biele a na spodu žlté. Nevyšlo jeden deň, nevadí nakúpim ďalšie a poďme nato znova. Takto som si spálila vlasy asi tri dni po sebe. A keď boli konečne biele bola som šťastná. Až do momentu kedy sa mi nezačali samé lámať a skracovať. Do toho som ich samozrejme stále každý deň žehlila.
Foto po peroxidovaní (v ľavo) a foto v pravo už vyrastené moje hnedé vlasy. (Na pravej fotke som sa už niekoľko rokov o ne starala.)

NA FOTO KDE SÚ BLOND SI MÔŽETE VŠIMNÚŤ TIE ZNIČENÉ A SPÁLENÉ KONCE. 

Keď sa začali lámať a mňa sa kamarátky začali pytať denno denne či som ostrihaná , som si povedala že sa fakt pôjdem tošku podstrihnúť aby neboli konce až také zničené. Moja návšteva u kaderníčky skončila tak že ma rovno aj nafarbila na moju prírodnú hnedú a ostrihala až po plecia. 

Od toho momentu som samej sebe sľubila že sa o ne začnem starať a prestanem ich ničiť farbami a tepelnými úpravami. Na začiatku to bolo ťažké, pretože som na žehličke bola závislá a nevedela som prestať. Keď som po strednej odišla pracovať do zahraničia schválne som si nezobrala žehličku aby som si vlasy nemohla vyžehliť. Tak som si začala vlasy zapletať a nosiť ich istý čas vypnuté. Dovtedy som ešte použivala kozmetiku z drogérií a vyberala si šampon podla toho, ktorý najkrajšie vonia. A pozrieť sa na zloženie ma ani len nenapadlo. Začala som sledovať rôzne ženy, ktoré mali krásne dlhé vlasy a začala som čítať ako to robia. Jediný príncip bol vtom , že používali čisto prírodnú kozmetiku, nefarbili sa, tepelne neničili vlasy, a dôkladne sa o ne starali čo neznamenalo len umyť a opláchnuť ale množstvo ďalšich vecí , ktoré som napokon začala robiť tiež. 

first-story-img
first-story-img

Prvý môj krok bol teda STOP farbeniu, žehleniu, fénovaniu horúcim vzduchom, vysušovaniu vlasov horúcou vodou a podobne. Druhý krok bol nákup správnej a kvalitnej prírodnej kozmetiky a tak som vyskúšala rôzne. Zo začiatku to boli také kde na prednej strane písali ´´bio´´ a na zadnej strane v zložení kopu škodlivých látok. Vtedy som si začala zisťovať, ktoré zložky sú na vlasy najhoršie a ktoré by prírodné zloženie určite obsahovať nemalo. Veď predsa poznáme množstvo značiek, ktoré sa tvária že sú prírodné a pravda je úplne niekde inde. Vystriedala som kopu značiek no stále som nevedela nájsť tu moju TOP 100% prírodnú kozmetiku.  A tak mi vtedy na um prišla myšlienka, a túžba mať vlastnú kozmetiku na vlasy. A to nielen ponúkať šampón , ale venovať sa ženám a pomáhať im ku krásnym dlhým vlasom.
Keďže som si touto ťažkou cestou prešla aj ja sama, VIEM čo na vlasy funguje a čo zasa nie. Naučila som sa ako sa o vlasy správne starať , akú kozmetiku použiť, aké zložky sú škodlivé a tak ďalej. Môj prvý krok bol založenie instagramu @andreine­_com. Kde som postupne začala s malou dušičkou pridávať moju cestu a premeny vlasov, rady a tipy, a poradenstvo cez emaily zdarma. 
Pohltilo ma to až natolko že som naďalej študovala, skúšala, a informovala sa od trichológov a kaderníkov. Až napokon sa sen stal skutočnosťou a po 3 rokoch snívania o vlastnej kozmetike som sa knej dopracovala. 

Pomohla som ženám s rôznymi problémami, moja kozmetika má už niekoľko úžasných recenzií, za ktoré som nesmierne vďačná. A ak neviete ako si s vlasmi poradiť, ako sa o ne správne starať a akú kozmetiku použiť, kludne sa namňa s akýmkoľvek problémom obráťte cez email info@andreine.com kde vám s radosťou pomôžem. Za krásnymi vlasmi totiž nestojí len prestanie s farbami a tepelnými úpravami ale aj každodenná starostlivosť. Teším sa na vaše správy a kludne aj na vaše príbehy. ❤
Andrea Kuchtová

first-story-img
 • Netestované na zvieratách

  Zvieratá milujeme a sme zásadne proti testovaniu na zvieratách. Preto sme sa rozhodli, že kozmetiku budeme testovať my a skúsení dermatológovia. Taktiež produkty neobsahujú žiadne živočíšne tuky.

 • Vyrobené na Slovensku

  Naša kozmetika je vysokej kvality Slovenskej výroby. Vieme, čo do nej dávame a preto môžete mať v našu kozmetiku 100% dôveru.

 • Bez pridaných chemikálií

  Produkty neobsahujú žiadne škodlivé látky, žiadne silikóny, parabény, sulfáty, syntetické parfumy, živočíšne tuky, nebezpečné konzervačné látky ani látky na báze minerálnych olejov vyrábaných z ropy.

 • Prírodný produkt

  Výrobky sú 100% prírodné, vegetariánske, niektoré vegánske bez akýchkoľvek škodlivých látok. Výrobky môžu použivať taktiež aj deti a tehotné mamičky.

#andreine_com na Instagrame